Dwubieg Lipcowy w Puszczykowie – o co chodzi?

Na przełomie czerwca i lipca, z soboty na niedzielę odbędzie się czwarta edycja „Dwubiegu” Puszczykowskiego – dlaczego warto w nim wystartować i co przygotowaliśmy dla uczestników rywalizacji? O tym poniżej.

Dwa biegi

Dwubieg – jak sama nazwa wskazuje składa się z dwóch osobnych startów. W sobotę wieczorem, 30 czerwca uczestnicy rywalizują na dystansie 8 km, natomiast następnego dnia rano, w niedzielę 1 lipca przeprowadzany jest bieg na dystansie 10 km. Łącznie przez dwa dni biegacze pokonują zatem 18 km – klasyfikacja generalna „dwubiegu” zliczana jest na podstawie zsumowanych czasów biegu wieczornego i porannego.

Czy warto wystartować w jednym biegu?

Jeśli nie czujesz się na siłach, by startować dwa dni pod rząd – zachęcamy do wzięcia udziału w jednym z biegów. Zarówno rano jak i wieczorem nagradzać będziemy najlepszych w poszczególnych biegach, a kończąc rywalizację w limicie otrzymasz pamiątkowy medal. Dodatkowo przy wyborze opcji jednego biegu opłata startowa jest odpowiednio niższa. W ubiegłym roku zdecydowanie większą popularnością jeśli chodzi o pojedyncze starty cieszył się bieg poranny, rozgrywany na dystansie 10 km.

Atrakcje i udogodnienia dla uczestników

Do dyspozycji biegaczy oddane zostanie darmowe pole namiotowe z zapleczem sanitarnym. Oprócz żelu SQUEEZY, które uczestnicy otrzymają w pakiecie startowym przewidzieliśmy także pełne wyżywienie na czas trwania imprezy (kolacja, śniadanie, drugie śniadanie). Największą atrakcją jest z pewnością kino letnie, które zaproponuje nam dwa seanse po zakończeniu części sportowej w sobotę wieczorem.

Harmonogram imprezy

30.06.2018
17:30 – otwarcie biura zawodów
17:30 – otwarcie pola namiotowego (bezpłatne dla uczestników Dwubiegu)
19:30 – odprawa dla zawodników startujących w klasyfikacji Dwubiegu
20:00 – start biegu wieczornego
20:30 – wydawanie pakietów “kolacyjnych”
20:30 – rozpalenie ognisk
21:30 – dekoracja biegu wieczornego
21:45 – kino letnie

1.07.2018
8:00 – otwarcie biura zawodów
8:00 – wydawanie pakietów “śniadaniowych”
10:00 – start biegu porannego
10:30 – otwarcie bufetu “pobiegowego”
11:30 – dekoracja biegu porannego
12:00 – dekoracja klasyfikacji generalnej Dwubiegu (bieg wieczorny + bieg poranny)
12:30 – zakończenie imprezy

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną imprezy oraz dołączenia do grona uczestników!

-> strona wydarzenia

 

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco