Czwartkowe wspomnienia cz.1

Dziś po raz pierwszy zapraszamy Was do lektury artykułu z naszego nowego cyklu – postaramy się w nim opisać wszystkie imprezy, które organizowaliśmy na przestrzeni lat… Być może ktoś z Was startował z nami od samego początku? Zaczynajmy!

I Puszczykowski Bieg Przełajowy – 14.08.2011

Absolutny debiut, jeśli chodzi o naszą przygodę z organizacją imprez. Na mecie zameldowało się 55 osób, a na każdą z nich czekała oprócz medalu także… drożdżówka, co później stało się już niemal tradycją na każdej naszej imprezie. Na potrzeby biegu stworzona została także nasza pierwsza, mocno amatorska witryna internetowa – a że w sieci mało co ginie, cały czas można ją znaleźć pod tym adresem. Centrum zawodów znajdowało się w miejscu, które dobrze znają uczestnicy chociażby „Pyra Party Blisko Warty”, dystans biegu wynosił 7,5 km, a trasa wiodła po pętli o długości 3,25 km z widokami na malownicze zakola Warty. Do dziś ostała się nawet jedna fotorelacja z imprezy, którą znajdziecie pod tym adresem a także wyniki rywalizacji.

 

II Puszczykowski Bieg Przełajowy – 12.08.2012

Druga edycja biegu w Puszczykowie – tym razem na liście startowej zameldowała się równo setka uczestników, co było równoznaczne z zamknięciem limitu imprezy (lista startowa znajduje się na wspomnianej wcześniej stronie www). Przygotowania do imprezy odbywały się z prawdziwie filmowym rozmachem, zwiastun imprezy przygotowany przy pomocy programu… Windows Movie Maker 😁 znajdziecie tutaj. Zgodnie z sentencją zawartą w filmie, to nie był zwykły przełaj: zbuntowany Pan na rowerze zdjął kilka tasiemek z newralgicznego miejsca trasy, co spowodowało parę pomyłek wśród uczestników, na szczęście ostatecznie wszystkim udało się dotrzeć na metę pokonując całą przygotowaną przez nas trasę. Linię mety przekroczyły 92 osoby (wyniki) – fotorelację z 2012 roku znajdziecie pod tym adresem.

 

III Puszczykowski Bieg Przełajowy – 11.08.2013

Przed trzecią edycją biegu w Puszczykowie, po raz pierwszy użyte zostały nazwy oraz logo „biegi.wlkp” które znacie do dziś. Tym razem, oprócz biegu przełajowego zorganizowaliśmy także „imprezę na orientację” czyli w wolnym tłumaczeniu BnO w luźnej konwencji 😁 Centrum zawodów znalazło się po raz pierwszy na terenie rekreacyjno-sportowym na ul. Kościelnej: miejsce znane Wam z Biegu po Ciacho oraz Nocnego Puszczyka. To był początek oficjalnej współpracy z Miastem Puszczykowo, którą udanie kontynuujemy aż do dziś! Wyniki rywalizacji w poszczególnych dyscyplinach: bieg przełajowy, impreza na orientację.

 

Po organizacji biegu w 2013 roku zaczęliśmy na poważnie myśleć o planach na kolejne lata nie tylko pod kątem imprez w Puszczykowie… Plany na 2014 rok były bardzo ambitne, zakładające organizację biegów w kilku nowych miejscach oraz na przestrzeni całego roku, nie tylko w okresie letnim. Jak wyglądała realizacja tych planów? Które imprezy biegowe pojawiły się w kalendarzu w roku 2014? O tym napiszemy już za tydzień!

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco