Czwartkowe wspomnienia cz.2

W drugim artykule naszego cyklu przedstawimy Wam kolejne trzy imprezy, które mieliśmy przyjemność organizować. Tym razem będzie nieco bardziej różnorodnie – każdy z opisywanych biegów odbył się w innej lokalizacji, zapraszamy do lektury!

IV Wildecka Dziesiątka – 23.02.2014

Rok 2014 rozpoczęliśmy mocnym akcentem – czwarta edycja Wildeckiej Dziesiątki była pierwszą, którą współtworzyliśmy wspólnie z Eugeniuszem Grabą i ROD im. J. Mazurka. We wcześniejszych latach bieg miał charakter towarzyski – w 2014 dzięki naszej pracy Wildecka Dziesiątka po raz pierwszy stała się imprezą sportową z pomiarem czasu oraz nagrodami dla najszybszych uczestników i uczestniczek. Rozpoczynając zapisy około dwa miesiące przed imprezą liczyliśmy na udział 40-50 pasjonatów biegania, rzeczywistość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i na mecie rywalizacji ostatecznie zameldowało się ponad 150 osób! Ich rezultaty możecie sprawdzić tutaj. Po raz pierwszy użyliśmy także Facebooka jako platformy do komunikacji z uczestnikami – strona wydarzenia. Przygotowując się do Wildeckiej Dziesiątki poczyniliśmy nasze pierwsze inwestycje: widoczny na zdjęciu baner z napisem „meta”, kilka pachołków, krótkofalówki i pojedyncza flaga „biegi.wlkp” z adresem starej witryny internetowej, która dumnie służyła nam aż do 2017 roku! Po tej imprezie na stałe zaprzyjaźniliśmy się z poznańską Wildą, zatem możecie być pewni że w ramach naszego cyklu jeszcze będziemy tu zaglądać.

I Cross Marcowy – 23.03.2014

Kolejną imprezą w 2014 roku była pierwsza edycja „Crossu Marcowego” w Puszczykowie. Na pokonanie przełajowej trasy o długości 8 km zdecydowało się tego dnia niemal 90 uczestników i uczestniczek (wyniki biegu). Cross Marcowy jest imprezą, którą organizujemy najdłużej bez żadnych przerw i w niezmiennej formie, w tym roku odbyła się już szósta odsłona biegu, chociaż… nie obyło się bez trudnych początków 😁 W pierwszej chwili przeglądając kalendarze biegowe upatrzyliśmy sobie weekend, w którym w całej wielkopolsce nie była zaplanowana żadna impreza. Po podaniu daty do wiadomości okazało się że… chcieliśmy zorganizować bieg w niedzielę Wielkanocną! Jeszcze tego samego dnia nastąpiła korekta terminu i niepisaną tradycją jest, że Cross Marcowy odbywa się zawsze w trzecią lub czwartą niedzielę marca.

 

I Niecała Dziewiątka – 26.04.2014

Niecała Dziewiątka była najmniejszą imprezą, jaką kiedykolwiek zorganizowaliśmy. Przy obecnych poziomach frekwencji na biegach w Lasku Marcelińskim (Marceliński Bieg Zimowy, Wiosenny i Jesienny) kształtujących się w granicach 300 uczestników organizacja biegu na… 7 osób może wyglądać zabawnie. Dla nas był to jednak debiut jeśli chodzi o Lasek Marceliński i z pełnym zaangażowaniem przystąpiliśmy do pracy – trasa została odpowiednio przygotowana, a na uczestników na mecie czekały nagrody oraz słodki poczęstunek. Niecała Dziewiątka, chociaż odbyła się tylko jeden raz była wstępem do naszych działań w tym rejonie Poznania – o następnej imprezie w Lasku Marcelińskim, która do dziś kojarzy nam się bardzo udanie, a była także kolejnym eksperymentem napiszemy już za tydzień!

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco