Co nam się udało w mijającym 2020 roku?

Podsumowanie roku 2020 można by zacząć od listy imprez, które się nie odbyły lub które musieliśmy odwołać w ostatniej chwili, straconych szans na nowe projekty i opisywania regresów różnego typu. Postanowiliśmy jednak nie rozpoczynać artykułu w ten sposób, co więcej takiej litanii nie znajdziecie też ani na końcu, ani w środku wpisu. Rok 2020 był… specyficzny, tutaj skupimy się na wyłuskaniu pozytywów i przedstawieniu Wam, naszym zdaniem sukcesów grupy biegi.wlkp – możecie to nazwać autopromocją lub bardziej przyziemnie, chwaleniem się, natomiast kilka rzeczy naprawdę nam się udało 🙂 Trzymając się chronologii zaczniemy od marca i pierwszych problemów związanych z pandemią:

1. Uczciwe podejście do zapisanych uczestników naszych imprez

Nie ma chyba organizatora, którego nie zaskoczyłoby wiosenne zamknięcie gospodarki – podobnie jak inni także zdecydowaliśmy się przeprowadzić część zaplanowanych na wiosnę imprez w wersji wirtualnej. Przede wszystkim była to Botaniczna Piątka i Poznańska Piwna Mila. Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że taka forma rywalizacji nie będzie odpowiadać wszystkim naszym uczestnikom – w związku z tym przepisanie opłaty startowej na edycję wirtualną był tylko jednym z możliwych wyborów, oprócz tego proponowaliśmy możliwość wykorzystania wpisowego w innym terminie lub całkowity jego zwrot, który w ciągu maksymalnie 30 dni zostawał zlecony zwrotnie na konto uczestnika. Możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że nie mamy żadnych zaległości u naszych biegaczy!

2. Zmiana barw i logotypu

Więcej wolnego czasu niż w poprzednich latach poskutkowało tym, co planowaliśmy od bardzo dawna – zmianą logotypu, który od czerwca wygląda tak jak na powyższym obrazku 🙂 Dodatkowo ruszyliśmy z produkcją koszulek, worków, chust i banerów z naszym nowym logiem, które w druku prezentuje się dużo lepiej niż jego poprzednik!

 

3. Letnie treningi i utworzenie grupy #biegiemwlas

Po utworzeniu naszej otwartej grupy, w której możecie znaleźć osoby chętne na wspólny trening rozpoczęliśmy cykl letnich spotkań w lasach Poznania i okolic: trenowaliśmy m.in. w WPNie, na Dziewiczej Górze, nad Rusałką, Olszakiem i Stawem Browarnym – każdy miesiąc kończyło wspólne ognisko i podsumowanie połączone z nagradzaniem koszulkami #biegiemwlas najaktywniejszych uczestników naszych treningów 🙂 Aktualnie niejako kontynuujemy naszą treningową tradycję, spotykając się tym razem weekendy w różnych leśnych lokalizacjach, szczegóły znajdziecie na podlinkowanej wcześniej grupie.

4. #wypaddolasu nad Jeziorem Kuźnickim

Kolejny projekt, który w poprzednich czasach był chowany do szafy ze względu na „brak czasu”. Podobnie jak w przypadku zmiany logotypu, katalizatorem były odgórne ograniczenia dotyczące naszej działalności. Nasz pierwszy #wypaddolasu, a więc krótki obóz biegowy zrealizowaliśmy w terminie 9-11 października w malowniczych lasach Nadleśnictwa Grodzisk nad Jeziorem Kuźnickim. Nieprzypadkowo zdjęcie z obozu znalazło się także w nagłówku tego artykułu, to zdecydowanie nasze najlepsze wspomnienie z mijającego 2020 roku 🙂 Pełną fotorelację z #wypaddudolasu znajdziecie tutaj, w te intensywne trzy dni zmieściliśmy między innymi trzy treningi biegowe, trening funkcjonalny, krótkie BnO i kąpiel w jeziorze – działo się!

5. Przygotowanie i wdrożenie zasad bezpieczeństwa

Jesień i druga fala pandemii postawiła przed nami kolejne wyzwanie, którym było przygotowanie zaplanowanych imprez bezpiecznie dla uczestników i organizatorów. Ze względu na brak szczegółowych wytycznych musieliśmy przygotować własne procedury, które wdrażaliśmy podczas jesiennych imprez. Posiłki pakowane „na wynos”, dekoracje korespondencyjne, „otwarta meta” zastosowana nie tylko w wielkopolsce, ale także podczas Botanicznej Piątki w Warszawie i później przez… innych organizatorów 🙂 To wszystko tylko część rozwiązań, które pozwoliły nam przeprowadzić zawody w sposób bezpieczny i w ogólnie pojętym „reżimie sanitarnym” – wszyscy chyba możemy zgodzić się, że przy zastosowaniu pewnych środków biegi nadal mogłyby się odbywać?

Co dalej??

To na pewno pytanie, które musimy zadać sobie u progu 2021 roku… Nie ma wątpliwości, że biegniemy dalej! Przygotowujemy różne koncepcje, zarówno jeśli chodzi o organizację zawodów, obozów biegowych i treningów – biegnijcie, a właściwie ruszajcie z nami #biegiemwlas tak, jak robiliście to w mijających miesiącach! Wszystkiego Dobrego na Święta i nadchodzący Nowy Rok!

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco