Baranówko – powrót biegów

Tytuł naszego dzisiejszego artykułu brzmi niczym tytuł kolejnej odsłony niekończącej się odysei – z pewnością można byłoby zatytułować go nieco normalniej, ale czy obecne czasy mają coś wspólnego z normalnością?

W najbliższą niedzielę Baranówko będzie areną nie jednego, a dwóch powrotów – do tej miejscowości wracamy z naszą imprezą po rocznej przerwie, pierwsze dwie odsłony Biegu o Puchar Fundacji Stworzenia Pana Smolenia odbywały się odpowiednio w 2017 oraz 2018 roku. Drugi powrót to renesans imprez biegowych, które w odwrocie były od początku marca tego roku z przyczyn znanych każdemu z Was.

Koronawirus był i nadal jest obecny w naszych życiach wpływając na niemal każdą branżę nie omijając, a może i szczególnie uderzając w szeroko pojętą branżę eventową i sportową. Ostatnią imprezą realizowaną przez ekipę biegi.wlkp był kameralny bieg w Promnie na trasie dookoła Jeziora Brzostek (okazało się, że trasa przypadła do gustu nie tylko naszym uczestnikom, ale także konkurencji, która jak wiemy nigdy nie śpi – a szkoda, może wtedy przyśniłaby się im własna trasa i miejsce na bieg).

W Promnie spotkaliśmy się z Wami 8 marca, do Baranówka zapraszamy 28 czerwca – taka przerwa od początku regularnego działania przy organizacji imprez biegowych jeszcze nam się nie zdarzyła.

III Bieg o Puchar Fundacji Stworzenia Pana Smolenia – środki bezpieczeństwa

W Baranówku zaprosimy Was w gościnne progi Fundacji, której nazwa znajduje się także w nazwie naszego biegu – w związku z ograniczeniami i obostrzeniami mającymi za zadanie zatrzymanie pandemii zaplanowaliśmy następujące środki bezpieczeństwa:

Limit uczestników 150 osób – to nieprzekraczalna liczba uczestników której nie możemy i nie chcemy przekraczać, w momencie pisania tego artykułu na liście startowej pozostały jeszcze 43 wolne miejsca! (lista startowa)

Pomiar czasu netto – czyli od przekroczenia linii startu do wbiegnięcia na linię mety, w założeniu ma to ograniczyć tłok w strefie startu, nie trzeba się nigdzie spieszyć, jeśli nie ucieka nam czas, który zmierzą dla nas, a właściwie dla Was nasi przyjaciele z Plus Timing

Stanowiska obsługi w biurze zawodów – podczas odbioru pakietu przy stanowisku będzie mogła znajdować się tylko jedna osoba, obsługa biura zawodów będzie miała także założone maseczki, w tej sytuacji rekomendowane będzie używanie ich także przez naszych uczestników

Ogólnodostępny płyn do dezynfekcji – w biurze zawodów, strefie gastronomicznej oraz na mecie znajdować się będą pojemniki z płynem do dezynfekcji

Medale rozdawane do ręki uczestników – ograniczając kontakty z innymi osobami wprowadziliśmy także opisany powyżej sposób rozdawania medali, tym razem będziecie mogli samodzielnie powiesić je na swoich szyjach 🙂

Zalecany dystans między uczestnikami – to umożliwi nam już start i pomiar czasu „netto”, nasza trasa o której napiszemy nieco więcej w kolejnym punkcie jest przeprowadzona szerokimi drogami, tu także nie będzie problemu z zachowaniem odpowiedniej odległości, natomiast przede wszystkim będzie zależało to od Waszego, uczestników nastawienia i bardzo prosimy w tej kwestii o odpowiedzialność!

Trasa biegu – przełaj w czystej postaci

Start i meta biegu znajduje się na terenie Fundacji – tu też znajdować się będzie półmetek dla osób, które zdecydują się na start na dystansie dwóch okrążeń (10 km). Na stronie imprezy znajdziecie także przebieg trasy w serwisie Garmin Connect oraz kilka zdjęć, które wykonaliśmy podczas wczorajszego objazdu trasy. Poza krótkim odcinkiem asfaltowym trasa przebiega w całości po ścieżkach i duktach leśnych – jest i trochę piachu i trochę szutru i kamieni, a wszystko to w otoczeniu malowniczych lasów Nadleśnictwa Konstantynowo. Trasa będzie oznaczona taśmami z logo naszego partnera, a także tabliczkami sygnalizującymi Wam pokonanie kolejnych kilometrów. W kluczowych miejscach ustawione będą także osoby z obsługi biegu tak by każdy ze startujących szczęśliwie dotarł na metę rywalizacji.

Dlaczego warto przyjechać do Baranówka?

Wsparcie dla Fundacji – każdy kilometr przebiegnięty przez uczestnika niedzielnego biegu to złotówka wpłacona przez nas na konto goszczącej nas Fundacji. Możecie wykupić także pakiet premium z chustą wielofunkcyjną, to dodatkowa „dycha” na ten szczytny cel!

Atrakcje dla dzieci – tym razem nie odbywają się wprawdzie biegi dziecięce, natomiast nie zabraknie atrakcji dedykowanych Najmłodszym. Na dzieciaki czekać będzie przygotowana specjalnie na ten dzień Strefa Aktywności Twórczych, gdzie mali artyści zrealizują swoje arcydzieła pod czujnym okiem wolontariuszy. Rysowanie, malowanie, konstruowanie, lepienie i dzierganie – to wszystko czekać będzie na Najmłodszych. Fundacja Stworzenia Pana Smolenia to miejsce, które powstało z myślą o Dzieciach, przybywajcie więc koniecznie ze swoimi Pociechami!

Powrót do rywalizacji – dla wielu z Was może to być powrót do startu w zawodach po długiej przerwie, my zadbamy o to, by był to powrót w profesjonalnej imprezie biegowej – to także dodatkowy bodziec dla nas, by pokazać Wam, że nie zapomnieliśmy jak organizuje się imprezy 🙂

Malownicza trasa – o której dużo napisaliśmy już w poprzednim punkcie, jest pięknie, zielono i crossowo!

Spotkanie z naturą – Baranówko to nie tylko urokliwa miejscowość położona w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, to także miejsce spotkań ze zwierzętami, których całe mnóstwo znajdziecie w gościnnych progach Fundacji Stworzenia Pana Smolenia!

 

Kameralne imprezy w mniejszych miejscowościach to niejako powrót do naszych korzeni i początków, mimo trudności które przyniosła ze sobą trwająca pandemia cieszymy się, że możemy wrócić także do takich realizacji. Jeśli razem z nami chcecie spędzić niedzielę z dala od miejskiego zgiełku, odetchnąć pełną piersią, zrealizować się sportowo i przy okazji zrobić coś dobrego nie może Was zabraknąć na trzeciej odsłonie biegu w Baranówku!

ZAPISY, REGULAMIN I LISTA STARTOWA

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco