Zapraszamy na 7 Olszak Półmaraton!

Przed nami siódma odsłona imprezy o nazwie „Olszak Półmaraton”. Kiedy wszystko się zaczęło? Jaka trasa czeka na uczestników rywalizacji? Dlaczego warto wystartować z nami 18 listopada? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule 🙂

I Olszak Półmaraton – 15.11.2015

Pierwsza edycja „Olszaka” była prawdziwym sprawdzianem charakterów. Ulewny deszcz nie odpuszczał ani na chwilę, dokuczając uczestnikom przez całe trzy godziny regulaminowego limitu. Bieg na dystansie półmaratonu ukończyło wtedy 145 osób! Dodatkową atrakcją było wszędobylskie błoto, które siłą rzeczy w ilościach hurtowych zalegało na naszej przełajowej trasie. Wyniki pierwszej edycji możecie sprawdzić tutaj.

II Olszak Półmaraton, I Olszakowa Czternastka – 03.04.2016

Wiosną 2016 po raz pierwszy wprowadziliśmy dodatkowy dystans i nazwę zawodów. Od tej edycji za każdym razem odbywała się już Olszakowa Czternastka, a więc bieg na dystansie 14 km (dwie pętle). Do zapisania się na tą krótszą wersję szczególnie zachęcamy tych, którzy pojawią się na „Olszaku” po raz pierwszy 🙂 Mimo trzyletniej historii, najbliższa edycja będzie już siódmą odsłoną biegu – to ze względu na organizację imprezy zarówno jesienią, jak i wiosną.

Trasa rywalizacji


W zależności od wybranego dystansu to trzy lub dwie pętle o długości 7 km. Punkt odżywczy znajduje się na 7 oraz 14 kilometrze biegu. Pętla przebiega na trasie o nawierzchni mieszanej (przeważają ścieżki leśne, znajdą się także utwardzone, asfaltowe) z licznymi podbiegami (naliczyliśmy siedem – zatem uczestnicy półmaratonu pokonają 21 większych i mniejszych wzniesień) Trasa przebiega malowniczo po obydwóch stronach stawu Olszak.

7 Olszak Półmaraton


Na najbliższej edycji imprezy stawiamy na rozwiązanie sprawdzone przy okazji poprzednich odsłon. Centrum zawodów znajdować się będzie w restauracji Leśny Zakątek – tam po biegu każdy z uczestników otrzyma ciepły posiłek i herbatę. Start i meta rywalizacji, gdzie czas zmierzą znani Wam z poprzednich edycji Panowie (i Pani) z Plus-Timing znajdować się będą około 50 metrów dalej – nawet najbardziej zmęczeni powinni trafić bez trudu 🙂 Na każdego uczestnika w pakiecie startowym czekać będzie zestaw suplementów przygotowany przez naszego partnera AktivonSport.

Gdzie to jest?


Powyższa mapka, jeszcze z tegorocznej edycji wiosennej, przez pół roku nie straciła na aktualności – umiejscowienie wszystkich punktów 18 listopada pozostaje bez zmian. Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w 7 Olszak Półmaratonie i 6 Olszakowej Czternastce! W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem: biegi.wlkp@gmail.com

Do zobaczenia!

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco