Jesień ’22 z biegi.wlkp

Jeśli zastanawiacie się jeszcze, w jakich imprezach biegowych wystartować w nadchodzących jesiennych miesiącach spieszymy do Was z naszym zestawieniem! Układając nasz kalendarz staraliśmy się unikać największych i najpopularniejszych biegów w naszym regionie – na tych zapewne spotkamy się wspólnie jako… uczestnicy 🙂

02.10.2022 – III JESIENNY PÓŁMARATON/ĆWIERĆMARATON ŁĘKNO

Jesienna odsłona biegu na niezwykle malowniczej i zróżnicowanej przełajowej pętli dookoła jezior: Łękno i Jeziory Małe. Trasę możecie znaleźć w formie segmentu na Stravie, a także w serwisie Garmin Connect. Po zakończeniu rywalizacji na uczestników czekać będzie oprócz tradycyjnego słodkiego poczęstunku także posiłek z rusztu, który przygotujemy nad paleniskiem w gościnnych progach przestronnego, drewnianego wigwamu udostępnionego przez Leśnictwo Łękno. Zarezerwujcie pierwszą niedzielę października na start na jednym z dwóch dystansów (21 lub 10,5 km) i ruszcie z nami #biegiemwlas – trudno o lepszą miejscówkę na tą okazję! 🙂

08.10.2022 – POZNAŃSKA PIWNA MILA #12

Dwunasta odsłona Poznańskiej Piwnej Mili, podczas której do rywalizacji na dystansie 1600 metrów zapraszamy wszystkich miłośników złotego trunku! Starty odbędą się w 10 grupach, wśród których coś dla siebie znajdą także kierowcy i osoby towarzyszące (grupa 0%), a także Ci poszukujący większych wyzwań… (grupa EXTREME) Szczegóły sprawdzicie w regulaminie Piwnej Mili. Niewątpliwą atrakcją tego wydarzenie jest miejsce, w którym niezmiennie organizujemy kolejne odsłony Poznańskiej Piwnej Mili – zabytkowy Fort VI, oprócz przestrzeni do rywalizacji udostępnia uczestnikom także swoje sale muzealne i rekonstrukcyjne, to naprawdę warto zobaczyć!

29.10.2022 – BOTANICZNA PIĄTKA POZNAŃ – EDYCJA JESIENNA

To właśnie w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu w 2016 roku wystartował ogólnopolski cykl Botaniczna Piątka umożliwiający uczestnikom starty w Ogrodach Botanicznych od wybrzeża (Leśny Ogród Botaniczny w Gdyni) aż po Śląsk (Ślaski Ogród Botaniczny w Mikołowie). Latem spotkaliśmy się z naszymi uczestnikami w łącznie 10 pięknych lokalizacjach! W naszym botanicznym kalendarzu Poznań zajmuje szczególne miejsce – tym mocniej zachęcamy Was do udziału w jesiennej odsłonie Botanicznej Piątki, dajemy gwarancję na to, że zachwycą Was zapachy i kolory Ogrodu Botanicznego!

06.11.2022 – IX MARCELIŃSKI BIEG JESIENNY

Dziewiąta edycja biegu w Lasku Marcelińskim – kiedy pomyślimy o tym, że po raz pierwszy spotkaliśmy się na starcie tej imprezy w listopadzie 2014 roku naprawdę łezka się w oku kręci 🙂 Zapraszamy do rywalizacji na jednym z trzech dystansów: 5, 10 lub 15 km – na każdego, kto zamelduje się na mecie obowiązkowo czekać będzie tradycyjna drożdżówka i ciepła herbata. Przewidujemy piękną, słoneczną pogodę, ponieważ limit opadów wyczerpaliśmy już podczas letniej odsłony naszej imprezy w Lasku, na to przynajmniej bardzo liczymy!

11.11.2022 – POZNAŃSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – KOCHAM POLSKĘ!

Poznański Bieg Niepodległości to inicjatywa, którą powołaliśmy do życia w ubiegłym roku niejako w opozycji do odbywającego się podobnego biegu w Poznaniu, tyle że o obco brzmiącej nazwie 🙂 Naszym pomysłem było zaproszenie uczestników do uczczenia tego wyjątkowego dnia na sportowo i na łonie natury zgodnie z naszym ulubionym hasłem #biegiemwlas. W 2022 także spotykamy się nad Jeziorem Strzeszyńskim – organizujemy dla Was Bieg Niepodległości wierząc, że „poznańska solidność” nie jest tylko pustym sloganem, poniżej nasze podstawowe założenia na ten Dzień:

⚪ rywalizujemy na malowniczej, leśnej trasie o nawierzchni miękkiej
🔴 przewidziane są dwa dystanse: 5 oraz 10 km,
⚪ każdy uczestnik na mecie otrzymuje pamiątkowy metalowy medal i rogala świętomarcińskiego,
🔴 promujemy postawy proekologiczne – dbamy o naszą ojczyznę,
⚪ nie mamy limitu czasowego na mecie, czekamy na każego uczestnika, który ruszy z nami na trasę,
🔴 spędzamy ten wyjątkowy dzień w atmosferze wzajemnego szacunku, celebrując niepodległość i doceniając piękne miejsca w naszym kraju.

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco