Zaplanuj czerwiec z biegi.wlkp!

Wygląda na to, że normalność na dobre zagościła w naszym biegowym świecie, czego zwiastunem mogą być coraz bardziej wypełnione kalendarze imprez na lato – na szczęście nasze zimowe i wiosenne biegi w części odbyły się planowo, zatem możemy zaprosić Was nie na przełożone wydarzenia a na te, które zaplanowaliśmy na nadchodzący miesiąc zgodnie z harmonogramem. Już pierwszy weekend będzie dla nas i dla Was bardzo intensywny – więcej szczegółów znajdziecie w dalszej części artykułu!

05.06.2021 – I Bieg dla Asi, Zajazd Lizawka

Zajazd Lizawka to nasza stosunkowo nowa lokalizacja – pierwszą imprezę zorganizowaliśmy tam we wrześniu 2020 roku! Niewątpliwą zaletą jest dobre zaplecze gastronomiczne oraz bezpośrednie sąsiedztwo malowniczych lasów Nadleśnictwa Babki. Jeśli do pełnego brzucha i pięknej leśnej scenerii dodamy jeszcze cel charytatywny imprezy – z każdego pakietu 25 zł przeznaczamy na wsparcie leczenia Asi Archaniołowicz, otrzymamy proste równanie, którego wynikiem powinna być satysfakcja i radość nie tylko z ukończenia rywalizacji sportowej, ale także zrobienia czegoś dobrego dla innej osoby! Strona biegu – zapisy, regulamin lista startowa.

06.06.2021 – 9 Olszak Półmaraton, Staw Olszak

Olszak Półmaraton organizujemy od roku 2015 – to właśnie w listopadzie sześć lat temu zaprosiliśmy Was do tego kompleksu leśnego po raz pierwszy (tu znajdziecie wyniki tego historycznego biegu)! Pagórkowata, wymagająca trasa prowadząca leśnymi ścieżkami w użytkach leśnych Olszak I i Olszak II zapisała się w pamięci wielu biegaczy zarówno z Poznania, a także bliższych i dalszych okolic. Tradycyjnie rywalizacja zostanie przeprowadzona na dystansie półmaratonu (trzy pętle) oraz dystansu towarzyszącego 14 km (dwie pętle) czyli Olszakowej Czternastki. Strona biegu – zapisy, regulamin lista startowa.

13.06.2021 – Bieg Śniadaniowy #poranekwlesie, Osowa Góra

Biegi Śniadaniowe #poranekwlesie to nasz tegoroczny pomysł na spędzenie poranków aktywnie i z dobrym jedzeniem. Podczas tej imprezy stawiamy na kameralność i kontakt z naturą – stąd też limit uczestników to tylko 50 osób! Dotychczas udało nam się zorganizować trzy odsłony tego wydarzenia: na Osowej Górze, na którą zapraszamy Was i tym razem, nad Stawem Olszak oraz u podnóży Dziewiczej Góry. Oprócz smacznego jedzenia na uczestników czeka także gorąca herbata i kawa – zapraszamy na idealne rozpoczęcie niedzielnego poranka! Strona biegu – zapisy, regulamin lista startowa.

26.06.2021 – Poznańska Piwna Mila #9, Fort VI

Poznańska Piwna Mila to impreza łącząca sport, dobre piwo i wyśmienitą zabawę! Centrum zawodów jest zabytkowy Fort VI położony przy ulicy Lechickiej w Poznaniu – to także na jego terenie poprowadzona jest trasa całej Piwnej Mili! Uczestnicy mają do pokonania dwie pętle – po 800m długości każda oraz do wypicia 4 piwa  o pojemności 0,33l. Dla kierowców i osób, które nie mogą spożywać alkoholu przygotowaliśmy także specjalną falę startową z napojami 0%. Podczas imprezy na Forcie dostępne będą stanowiska gastronomiczne oraz mobilny bar naszego partnera – Browaru Gzub, dodatkowo można skorzystać z możliwości zwiedzania ekspozycji Fortu – zapraszamy na Poznańską Piwną Milę w ostatnią sobotę czerwca, nie będziecie się nudzić! Strona biegu – zapisy, regulamin lista startowa.

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco