Styczeń z biegi.wlkp!

Pierwszy miesiąc 2019 roku to miesiąc stałych i sprawdzonych pozycji w naszym kalendarzu imprez! Do udziału w zimowych odsłonach biegów, które (mamy nadzieję) odbędą się w prawdziwie mroźnych i śnieżnych okolicznościach przyrody zapraszamy zarówno naszych stałych bywalców, jak i tych którzy po Nowym Roku rozpoczną swoją przygodę z bieganiem!

 

4 stycznia (piątek) – III Zimowa Piątka i Dziesiątka Nocnego Puszczyka

Pierwszy piątek w Nowym Roku to okazja do sprawdzenia się na wymagającej przełajowej trasie w warunkach nocnych! Obowiązkowym wyposażeniem każdego uczestnika jest czołówka lub inna latarka umożliwiająca oświetlenie odblaskowych taśm wskazujących kierunek biegu. Po ukończeniu rywalizacji na wybranym dystansie (5 lub 10 km) na mecie na uczestników czekać będzie słodki poczęstunek, gorąca herbata i ognisko, przy którym będzie można podzielić się wrażeniami z innymi startującymi.

Wyniki 2018: 5 km, 10 km 

Zapisy, regulamin i lista startowa.

 

20 stycznia (niedziela) – V Dycha z Obkładem

W styczniu 2018 poranek Dychy z Obkładem w Daszewicach przywitał nas świeżą, grubą warstwą białego puchu nie tylko urozmaicając rywalizację, ale także czyniąc okoliczny krajobraz pasującym do medalu, który czekał na mecie (co roku uczestnicy otrzymują metalową śnieżynkę – projekt na rok 2019 przedstawimy już na początku stycznia). Jak będzie w tym roku? Ponownie liczymy na udaną współpracę z zimą – pozostali partnerzy imprezy: ZS w Daszewicach oraz niezastąpieni OSP Głuszyna są jak co roku z nami!

Wyniki 2018: 10,4 km

Zapisy, regulamin i lista startowa

 

27 stycznia (niedziela) – III Zimowy Półmaraton Łękno

Styczeń 2019 zakończymy dystansem półmaratońskim, ale nie tylko! W formularzu zgłoszeniowym uczestnicy mają możliwość wyboru między wcześniej wspomnianym półmaratonem przeprowadzonym na dwóch pętlach, a ćwierćmaratonem – rywalizacja przebiegać będzie na jednej pętli o długości 10,5 km. Trasa w 90% przebiega po ścieżkach leśnych o nawierzchni miękkiej. Centrum zawodów zlokalizowane będzie podobnie jak w poprzednich latach w wigwamie zlokalizowanym na terenie Leśnictwa Łękno.

Wyniki 2018: Ćwierćmaraton, Półmaraton

Zapisy, regulamin i lista startowa

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco