Czwartkowe wspomnienia cz.3

W trzecim artykule naszego cyklu powtarzamy zeszłotygodniowy schemat, jeśli chodzi o lokalizację imprez: zapraszamy do Puszczykowa, Lasku Marcelińskiego w Poznaniu oraz na Wildę!

CzAS na Bieganie – 04.05.2014

Tym razem wróciliśmy na ścieżki nad Wartą, gdzie wcześniej odbywały się opisywane dwa tygodnie temu Puszczykowskie Biegi Przełajowe. Rozegrane zostały dwa dystanse dla dorosłych: 3,5 oraz 7 km, a także liczne biegi dziecięce. Nazwa biegu – CzAS na Bieganie nawiązywała do działającego na terenie Puszczykowa Centrum Animacji Sportu.

I Piątka Dookoła Wildeckiej Pyry – 07.06.2014

Piątka Dookoła Wildeckiej Pyry była naszą drugą imprezą organizowaną na poznańkiej Wildzie – tym razem bieg odbywał się na dystansie 5 km. Trasa składała się z dwóch pętli o długości 2,5 km, a sama impreza odbywała się przy okazji czerwcowej odsłony Pikniku Wildeckiego. Dzięki współpracy z jego organizatorami każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkową koszulkę z logo biegu – może ktoś z Was ma ją jeszcze w swojej szafie biegowej? 🤔

I Mistrzostwa Poznania w Biegu 6h – 22.06.2014

Na koniec jedna z imprez, którą od kilku lat wspominamy z niesłabnącym sentymentem i… tego lata planujemy jej powrót do kalendarzy biegowych! Pierwsza edycja biegu przyciągnęła do Lasku Marcelińskiego niemal 80 chętnych na sześciogodzinny ultramaraton! Zasady były proste: uczestnik, który w ciągu sześciu godzin pokona najwięcej pętli o długości 4,8 km (czarna trasa biegowa w Lasku Marcelińskim) zwycięża w całej imprezie. Na ostatnią pętlę można było wybiec dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu. Po zakończeniu każdego okrążenia na uczestników czekał bufet z wodą, owocami, wypiekami oraz innymi źródłami niezbędnych węglowodanów. Impreza, mimo groźnej nazwy przyciągnęła wiele osób, które chciały rozpocząć swoją przygodę z biegami ultra dobrze się przy tym bawiąc – w tabeli wyników oprócz rezultatów takich jak ponad 80 km zwycięzcy: Tomasza Szymczaka były także takie nieprzekraczające 10 km.

A za tydzień… kilka słów na temat imprez w Puszczykowie, Lasku Marcelińskim i na Wildzie 🤪

Dołącz do newslettera

by być na bieżąco